Diş Beyazlatma

Eğer sigara, çay ve kahve gibi içecekleri sık tüketen biriyseniz, dişlerinizi ne kadar fırçalasanız dahi oluşan lekelerden ve sararmadan rahatsızlık duymanız o kadar olasıdır.

Adından da anlaşıldığı gibi diş beyazlatma doğrudan dişlerinizin rengini etkileyen bir işlemdir. Günümüzde en çok tercih edilen estetik uygulamalarından biri olan diş beyazlatma işlemi bir çok hekim tarafından yapılmaktadır. Bu işlem dişin en dış katmanı olan mineye yapıldığı için ekstra özen gerektirmektedir. Biz de bu işlemi uygun olmayan hastalara önermemekteyiz. Bizim önemsediğimiz sizlerin sağlığınızdır, bu yüzden her istediğinizi değil olması gerekeni yapmaktayız.

Ayrıca diş beyazlatma işlemi tek seferlik bir işlem değildir, tekrar yapılması gerekebilir.

Lütfen ağız ve diş bakımınızı ihmal etmeyin.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

İki tür diş beyazlatma işlemi vardır. Bunlara vital ve non-vital denir.

Non-vital : Canlı siniri kalmamış, kanal tedavisi görmüş dişler için yapılan diş beyazlatma işlemidir.

Vital : Canlı sinirleri olan dişlere uygulanan diş beyazlatma işlemidir.

Diş Beyazlatma İçin Nelere Dikkat Etmeliyim?

Dişlerinizde çürük varsa lütfen diş beyazlatma için hekiminize ısrar etmeyin. Beyazlatma işlemi sırasında kullanılan solüsyon çürüklerden geçerek dişin derinliklerine ulaşır ve hassasiyetinizi artırır. Ekstra hassasiyet size rahatsızlık vereceği için ilk olarak çürüklerinizin temizlenip dolgu ile kapatılması gerekmektedir. Diğer hizmetlerimize göz atmak için buraya, iletişime geçmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir